» załóż konto» przypomnij hasło

Chłodzenie wodne bez przecieków - Deepcool wyjaśnia swoją technologię

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Deepcool | Data: 2019-08-09 14:41:16

A A A | Wejść na stronę 1008 | Komentarzy 0

Chłodzenie wodne bez przecieków - Deepcool wyjaśnia swoją technologię

Lubimy “przecieki”, ale tylko gdy dotyczą nadchodzących procesorów lub kart graficznych. Przeciekające chłodzenie wodne to coś, czego raczej nikt sobie nie życzy. Deepcool ma na to swój sposób. Jak działa Anti-leak Tech tego producenta?

Technologia Anti-leak Tech firmy Deepcool ukrywa się pod patentem CN201820725976.9. Jak działa? Przede wszystkim należy wyjaśnić podstawową kwestię - co powoduje przecieki? W większości przypadków jest to efekt zbyt wysokiego ciśnienia w układzie, które naciska od wewnątrz na elementy, wystawiając ich wytrzymałość na próbę. Z tym problemem Deepcool poradził sobie w dość ciekawy sposób.

Wewnątrz radiatora umieszczony jest elastyczny pojemnik wyrównawczy reagujący na ciśnienie, z jedną stroną wystawioną na działanie powietrza, a drugą zanurzoną w płynie chłodzącym. Gdy ciśnienie wewnętrzne w systemie chłodzenia przekroczy ciśnienie atmosferyczne, pojemnik zostanie zgnieciony do mniejszych rozmiarów, a tym samym zwiększy się wewnętrzna objętość systemu. W rezultacie zwiększone ciśnienie zostaje uwolnione, co ma zapobiegać wyciekowi.

Wspomniany wyżej pojemnik wyrównawczy wykonano z tworzywa EPDM, a za jego produkcją stoi amerykański gigant przemysłu chemicznego, E.I. du Pont de Nemours and Company. Tworzywo jest nie tylko elastyczne, ale też nie ulega korozji, jest odporne na starzenie i oferuje wysoką wytrzymałość mechaniczną.

Producent zapewnia, że przy zastosowaniu technologii Deepcool Anti-leak Tech ryzyko przecieku wyraźnie spada. A jest się czego obawiać. Przeciek przy włączonym zasilaniu (a te najczęściej przytrafiają się właśnie przy uruchomionym PC) często oznacza niestety serię spięć, które w najgorszym wypadku mogą doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej, pamięci czy procesora.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...