» załóż konto» przypomnij hasło

Archer C4000 – zaawansowany router dla wymagających użytkowników od TP-Link

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: TP-Link | Data: 2018-08-30 15:11:07

A A A | Wejść na stronę 3544 | Komentarzy 2

Archer C4000 – zaawansowany router dla wymagających użytkowników od TP-Link

Archer C4000 to trzypasmowy, gigabitowy router bezprzewodowy MU-MIMO, który został stworzony
z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. To rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią wydajność sieci, nie uznając przy tym żadnych kompromisów.

Archer C4000 wykorzystuje technologię NitroQAMTM, oferując łączną przepustowość do 4000Mb/s w trzech pasmach transmisji (750Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz po 1625Mb/s w obu pasmach 5Ghz). Gwarantuje to szybkie i stabilne połączenia, umożliwiające np. niezakłóconą rozgrywkę w gry online oraz streaming wideo w 4K na wielu urządzeniach jednocześnie, beż żadnych zakłóceń. Wykorzystując technologię Smart Connect, router automatycznie wybiera najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią. Stałą siłę sygnału w każdym zakamarku domu zapewnia 6 anten zewnętrznych wspieranych technologią Range Boost. Archer C4000 wykorzystuje Beamforming, który umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększenie siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając najwyższą wydajność i stabilność połączeń. Dodatkowo wydajność komunikacji zwiększa technologia MU-MIMO 3X3, która wysyła pakiety danych do trzech urządzeń w tym samym czasie.

Archer C4000 został wyposażony w jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, które gwarantują niezwykle szybkie połączenia przewodowe. Funkcja agregacji łączy może podwoić te prędkości, pozwalając na uzyskanie aż 2Gb/s.

Nad wszystkimi czuwa mocny, 64-bitowy czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,8Ghz, który jest dodatkowo wspierany przez trzy procesory pomocnicze – tak, aby połączenia mogły bezustannie osiągać najwyższe prędkości.

System HomeCareTM z wbudowanym antywirusem od TrendMicro ochroni domową sieć przed cyberatakami. Rodzice z pewnością docenią funkcję kontroli rodzicielskiej, która umożliwia blokadę dostępu do wybranych zasobów sieciowych i treści w Internecie. Wystarczy ustawić listy adresów URL dostępnych lub zablokowanych z poziomu danej sieci, by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za pomocą harmonogramu określić także pory dostępu dla poszczególnych urządzeń łączących się z siecią.

Korzystając z funkcji QoS (Quality of Service) można przydzielić pasma określonym urządzeniom i usługom, aby móc wykorzystać w pełni ich możliwości. Ustalanie priorytetów dla takich działań jak streaming, granie, rozmowy wideo czy zwykłe surfowanie po sieci jest szybkie i proste.

Specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest na stronie TP-Link.

Router Archer C4000 objęty zostały 3-letnią gwarancją.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~pektoro

  2018-09-13 13:50:12

  Najnowsze Nighthawk tzn. Netgear. To jest dopiero moc. Ale wiadomo - pod polskie łącza to nawet zdecydowanie zbyt wiele, więc trudno powiedzieć, czy wykorzystacie możliwości. Te najnowsze modele to raczej pod duże firmy, gdzie router musi mieć kilka anten, ogarniać dużą przestrzeń i nie tylko.
 • ~semski

  2018-10-19 13:29:48

  Jeszcze koniecznie N600, również od Netgear - osiągi na genialnym poziomie. Wystarczy pod duży dom, na spokojnie powinno wam to działać nawet przy kilkunastu urządzeniach jednocześnie, a o coś takiego łatwo nie jest. Zazwyczaj te sprzęty działają przeciętnie.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...