» załóż konto» przypomnij hasło

AMD Threadripper TR-1950X: kolejny rekord OC

Autor: Damian Rynkowski | Źródło: HWBot | Data: 2017-08-11 10:46:14

A A A | Wejść na stronę 2215 | Komentarzy 0

AMD Threadripper TR-1950X: kolejny rekord OC

Niedawno, gdy pisałem o pierwszych wynikach overclockingu Threadrippera TR-1950X, zastanawiałem się kiedy padnie kolejny rekord, tym razem z wykorzystaniem chłodzenia ciekłym azotem. Niedługo trzeba było na to czekać. Nowy rezultat został ustanowiony przez użytkownika o jakże adekwatnym pseudonimie TheOverclocker. Tym razem udało się pokonać barierę 5.0 GHz.

 

TheOverclocker podkręcił swój procesor TR-1950X do częstotliwości prawie 5,4 GHz, gdzie aktywne były wszystkie wątki i rdzenie, przy napięciu ok. 1,5 V. Dodatkowo, wykorzystał płytę główną ASUS Zenith Extreme, 32 GB pamięci DDR4 i kartę grafiki GeForce GTX 980 Ti. Threadripper przy takim taktowaniu zdołał uzyskać aż 4515 punktów w benchmarku Cinebench R15.  To aż o  1178 pkt. więcej niż przy częstotliwości 4.0 GHz, czyli w trybie turbo dla tego procesora (TR-1950X @ 4GHz „wykręca” 3337 pkt).  

Jak możecie zauważyć na poniższym obrazku, żeby osiągnąć takie taktowanie, overclocker musiał podnieść zarówno mnożnik do wartości x49, jak i podkręcić szynę BCLK do 107 MHz.

Trzeba przyznać, że wynik robi wrażenie, widoczny potencjał na OC nowego Threadrippera świadczy o tym, że jeszcze nie raz przyjdzie nam święcić kolejne rekordowe rezultaty. Cieszy fakt, iż żeby osiągać takie wyniki nie trzeba np. wyłączać połowy rdzeni, czego byliśmy świadkami w przeszłości.

Platformy HEDT od AMD są bardzo podatne na overclocking, czym amerykański producent już wcześniej się szczycił. O kolejnych, zapewne, coraz lepszych rezultatach będę informować na bieżąco!

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...